Explore

Odkrywaj, Doświadczaj i Smakuj

Odpocznij w pełni

Doświadcz

niezapomnianych emocji

Odkryj

atrakcje regionu

Smakuj

regionalnej kuchni

Base Camp Istebna - Park Linowy

Park Linowy Base Camp Istebna rozpościera się w cichej, leśnej dolinie. Zapewnia fantastyczną zabawę dla dzieci i dorosłych w bezpiecznych warunkach (certyfikat Bezpieczny Park Linowy). Park oferuje 5 tras o różnym stopniu trudności.

Park Wodny Olza

Park Wodny Olza to średniej wielkości aquapark. Idealny basen rekreacyjny z wieloma atrakcjami. Główną zaletą Parku jest to, iż temperatura wody utrzymywana jest na poziomie ok 30 stopni. Największą atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych, jest kręta zjeżdżalnia o długości 70m oraz rwąca rzeka. Miłośnicy saun mogą skorzystać w cenie wejścia z sauny suchej oraz parowej. Jako jedna z atrakcji polecana jest chłodniejsza grota relaksu, idealna po seansie saunowym.

Kolarstwo górskie

Czerwony szlak rowerowy – Trasa Euroregionalna nr 24. Odcinek Wisła – Istebna (20 km). Czerwony szlak rowerowy prowadzi m. in. krętą, asfaltową drogą przez las. Na Przełęczy Szarcula (763 m n.p.m.) znajduje się duży leśny parking oraz węzeł szlaków rowerowych. Można stąd pojechać dalej – przez Stecówkę (2,5 km) do Istebnej (10 km) i Jasnowic (14 km) – lub opuścić szlak rowerowy i podążając za znakami czerwonego szlaku pieszego dotrzeć do oddalonej o kilkaset metrów Przełęczy Kubalonki (716 m n.p.m.).

Ośrodki narciarskie Złoty Groń i Zagroń

Ośrodki Narciarskie położone są w malowniczej wsi Istebna, w dorzeczu Olzy. Wyjątkowy mikroklimat sprawia, że śnieg utrzymuje się od listopada do kwietnia, a temperatura jest o kilka stopni niższa, niż w pobliskich miejscowościach. Miłośnicy sportów zimowych mają do dyspozycji bardzo dobrze przygotowane i szerokie trasy o zróżnicowanym stopniu trudności.

Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej

Ośrodek dysponuje salą wykładowo-projekcyjną na około 50 osób, wyposażoną w sprzęt multimedialny, umożliwiający prowadzenie nowoczesnych wykładów, prelekcji i spotkań o tematyce leśno-ekologicznej. Na pierwszym piętrze znajduje się stała ekspozycja, ukazująca florę i faunę beskidzkich lasów. Można tu z bliska zobaczyć preparaty zwierząt i modele roślin. Ponadto na zwiedzających czekają makiety przedstawiające historię terenu, diorama rzeki, cały dział dotyczący form ochrony przyrody oraz rentgen drzewa. Dla dzieci natomiast przewidziano ciekawe gry i zabawy; można sprawdzić, jak czuje się borsuk w swojej norze, pobawić się drewnianymi klockami oraz namalować ulubione zwierzątko na tablicy, a także posłuchać gadającego drzewa! Podziwiając dioramy, można wysłuchać informacji o każdym zwierzęciu i roślinie, a także dowiedzieć się czegoś o historii Nadleśnictwa Wisła, o świerku istebniańskim, martwym drewnie i wielu innych ciekawych zagadnieniach.

Brzmi świetnie? Zarezerwuj nasze domy

Piesze wycieczki

Niebieski – szlak im. Jerzego Kukuczki (Istebna Centrum – Wilcze – Olecki – Kubalonka) Czerwony – Beskidzka Ścieżka Planetarna (Kubalonka – Olecki – Wilcze – Prądowiec – Jasnowice – Muzeum na Grapie – 12 kmPropozycje nieznakowanych tras spacerowych:- spacer do sztucznego zbiornika wodnego „Tokarzonka”, - spacer do sztucznego zbiornika wodnego „Olza”, - spacer drogą wzdłuż rzeki Olzy (od Amfiteatru, aż po granicę z Czechami) -spacer drogą przez Czerchlę i Bystre w kierunku granicy

Trójstyk

Jaworzynka Trzycatek - Jest to miejsce styku trzech granic: Polski, Słowacji i Republiki Czeskiej. Punkt ten znajduje się w głębokim na 8 m i szerokim na 34 m jarze (Wawrzaczów Potok), stanowiąc środek okręgu opisanego na wierzchołkach trójkąta równoramiennego. Wierzchołki trójkąta tworzone są przez monolity granitowe o wysokości 240 cm. W ramach współpracy Zrzeszenia Gmin Ziemi Jabłonkowskiej, Gminy Istebna oraz Gminy Čierne, polski i słowacki brzeg nad Trójstykiem połączono 18 metrowym drewnianym mostem, zaś zagłębienie na granicy polsko-czeskiej mniejszym mostkiem. Po stronie słowackiej postawiono wiatę turystyczną,oraz zadaszone miejsce odpoczynkowe z paleniskiem powstało też po stronie czeskiej.

Szlaki górskie i Nordic Walking

Beskidy mają nową atrakcję turystyczną – park do nordic walkingu. W Bukowcu otwarto trzy trasy przeznaczone dla miłośników „turystyki z kijkami”. Ich przygotowanie, oznakowanie i wydanie map zrealizowano w ramach wspólnego projektu gmin Bukowiec i Istebna, dofinansowanego z funduszy europejskich. Szlaki rozpoczynają się w ośrodku „Kempaland” w Bukowcu. Do wyboru są trzy trasy – góralska (najdłuższa i najtrudniejsza, licząca ponad 15 km), bukowiecka i istebniańska. W ośrodku będzie też działała wypożyczalnia kijków. Początkujących „chodziarzy” wtajemniczą w technikę przeszkoleni instruktorzy.

Trasy biegowe

Szczególnym rodzajem infrastruktury narciarskiej są biegowe trasy narciarskie na Kubalonce. Są to profesjonalnie wyznaczone i utrzymane trasy biegowe, łącznie ze strzelnicą biathlonową – posiadają homologację FIS i nadają się do organizacji zarówno profesjonalnych imprez sportowych rangi międzynarodowej, jak i do przeprowadzenia amatorskich biegów czy maratonów narciarskich. Znajdują się tu cztery trasy o długości 2,5 km, 3,0 km, 5,0 km 7,5 km. Trasy przygotowywane są specjalną maszyną śnieżną, tak do stylu klasycznego jak i dowolnego, posiadają zaplecze socjalne dla zawodników.

Centrum Koronki Koniakowskiej

Centrum Koronki Koniakowskiej jest miejscem, w którym kultywujemy i propagujemy ponad stuletnią koronczarską tradycję z Koniakowa. Znajduje się u nas Muzeum Koronki Koniakowskiej oraz Sklepik z Twórczością Ludową. Całościowo prezentujemy historię, warsztat i specyfikę koronki koniakowskiej. Koronczarska tradycja z Koniakowa sięga początków XX wieku. Wyjątkowość Koronek Koniakowskich polega na niestosowaniu wzorników. Dzięki temu, każdy projekt jest unikatowy i wyróżnia się niepowtarzalnym urokiem, a jego forma oraz mnogość elementów zależy wyłącznie od wyobraźni koronkarki.

Masz ochotę na nowe odkrycia? Zarezerwuj nasze domy

Pizzeria Marino

Polecamy pizzę prowadzoną przez Włocha z krwi i kości o niepowtarzalnym smaku, z tylko włoskich składników. W restauracji serwowana jest również tradycyjna włoska kawa i desery. Można zakupić oryginalne włoskie produkty. Tam jest pysznie.

Dwór Kukuczka

To miejsce stworzone z myślą o smakoszach ceniących świetną kuchnię opartą na naturalnych lokalnych składnikach. W antresoli nad restauracją serwowane są desery oraz ciasta przygotowane we własnej kuchni cukierniczej. Elegancka restauracja Dwór Kukuczka w Istebnej to nie tylko miejsce dla dorosłych, ale również dla dzieci – przygotowano tam salę zabaw o powierzchni 50 metrów kwadratowych oraz plac zabaw.

Restauracja na Złotym Groniu

Miejsce, w którym królują niepowtarzalne smaki i aromaty. Cudowna atmosfera, pyszne posiłki, stylowy wystrój sali - przepis na udany obiad oraz wyjątkową kolację.

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Jeśli chcesz poznać nasz region, naładować baterie, być blisko natury, zapomnieć o codzienności, cieszyć się chwilą...

Zadzwoń

Masz pytania? Postaramy się dostarczyć odpowiedzi na wszytskie pytania.

Wyślij E-mail

Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Cię kwestie na stronie? Napisz!

Zobacz jak jest pięknie

Nasza lokalizacja i domy nie potrzebują słów. Po prostu przyjedź i zobacz jak jest pięknie!